vajinismus tedavisi ankara nedir

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi ve kaçınılması gereken müşterek sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin benzer tabu olması, cinsî terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, fiziki sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye mânia olması ile oluşan, ruhsal kökenli yalnız cinsî fonksiyon bozukluğudur. Kadın cinsel bağlantı sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik yaradılıştan kaslarını orada aynı duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli natürel sebebi olduğuna, lakin altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel ilişki sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta ayak parmaklarına genişliğinde yaygın birleşik şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel münasebet ile ilgili yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok müşterek ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya yolculuk açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok spesiyal birleşik mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle daha fazla bilgi paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin evlat konusunda print yapmaları sebebiyle müşterek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla bir hayli referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı güneş geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir aynı mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu seyrek okunuşu fiziki mensup olmak neredeyse ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. erdenlik zarının kutsi olması okunuşu çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin birleşik tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı cinsel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok politik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, çok gereğinden zaviye çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler ayrılmış olduğu, cinsî haz duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, münasebet ve evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tamamlanmak gibi müteaddit ruhsal sorunlara sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *